Atinea jest firmą programistyczną dostarczającą zaawansowane usługi IT klientom na całym świecie. Naszą ofertę kierujemy głównie do średnich i dużych firm poszukujących indywidualnych rozwiązań. W zależności od potrzeb oferujemy dwa rodzaje usług: tworzenie aplikacji na zamówienie oraz outsourcing IT.

Atinea działa od roku 2008 i obecnie zatrudnia ponad 40 programistów. Ponad połowa przychodów spółki pochodzi z USA i Europy Zachodniej.

Od roku 2010 firma rozwija platformę do tworzenia webowych aplikacji bazodanowych instadb.com, z której obecnie korzysta kilkudziesięciu klientów. Platforma zaimplementowana jest w autorskim języku NianioLang, udostępnionym na licencji open-source.

Historia

Firmę Atinea Sp. z o.o powołaliśmy do życia we wrześniu 2008 roku w Warszawie. Jej powstanie zamknęło pewien etap naszej kariery zawodowej i otworzyło następny. Jesteśmy głęboko przekonani, że będzie on niezwykle owocny i twórczy. Zanim jednak napiszemy parę słów o przyszłości, wróćmy na chwilę do przeszłości.

20 lat informatycznego doświadczenia

Możemy śmiało przyznać, że przeszliśmy każdy etap informatycznego wtajemniczenia. Już we wczesnych latach szkolnych zbieraliśmy pierwsze szlify w programowaniu. Po zakończeniu studiów informatycznych wkroczyliśmy na ścieżki poważnej kariery zawodowej. Podczas 10 lat pracy zdobywaliśmy doświadczenie na szeregowych i kierowniczych stanowiskach. Nie raz byliśmy odpowiedzialni za prawidłowe przeprowadzenie poważnych projektów zarówno dla małych firm, jak i dużych organizacji.

Firma tworzona przez ludzi

Zdajemy sobie sprawę, że powierzając przygotowanie strony czy aplikacji naszej firmie, klienci chcą mieć pewność, iż wybrali właściwych specjalistów. Dlatego, aby lepiej przedstawić nasze dokonania, poniżej przybliżamy sylwetki twórców naszej firmy.

Andrzej Gąsienica-Samek
Prezes Zarządu Atinea Sp. z o.o.

Przez 5 lat pracował w dużej firmie informatycznej na stanowiskach dyrektora departamentu i dyrektora centrum. Podczas tej pracy odpowiadał za działy badań i rozwoju oprogramowania oraz wdrożeń dla administracji. W tym czasie nadzorował m.in. realizację i wdrożenia obiegów dokumentów dla takich instytucji jak: Śląski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego czy Urząd Miasta Ciechanów. Co warte podkreślenia, jako jeden z nielicznych programistów nad Wisłą może pochwalić się tytułem Mistrza Świata w Programowaniu Zespołowym. Wraz z zespołem wywalczył go podczas mistrzostw w 2003 roku w Beverly Hills, zostawiając w tyle 1300 innych ekip.

Tomasz Stachowicz
Wiceprezes Zarządu Atinea Sp. z o.o.

Ukończył studia informatyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilka lat pracował razem z Andrzejem Gąsienicą-Samkiem jako kierownik projektów i kierownik centrum. Odpowiadał m.in. za realizację wdrożenia obiegów dokumentów i portalu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Projekt o wartości kilku milionów złotych, dofinansowany z funduszy UE, udało się zrealizować w wyjątkowo krótkim czasie 5 miesięcy.

Przyszłość pod nazwą Atinea

Wykorzystując nasze umiejętności i doświadczenie przy tworzeniu różnego typu aplikacji, postanowiliśmy stworzyć ofertę skierowaną do firm z różnych branż. Oprócz firmowych stron internetowych specjalizujemy się w budowaniu profesjonalnych systemów obiegu dokumentów. Z chęcią podejmiemy się także przygotowania innych aplikacji o każdym stopniu trudności.

Głównym wyznacznikiem naszej pracy jest dostarczanie klientom kompletnych produktów, które spełnią wszystkie ich oczekiwania. W naszej firmie bowiem wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.

Stworzenie swoich internetowych projektów powierzyły nam już różne firmy. Jesteśmy przekonani, że dzięki konsekwencji w wychodzeniu naprzeciw potrzebom naszych klientów ich liczba z miesiąca na miesiąc będzie systematycznie rosła.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i dołączenia do szerokiego grona ludzi, którzy nam zaufali.

Atinea w liczbach

Liczba pracowników

50

Liczba projektów

200+

Lata doświadczenia

10

Klienci

120+