Zatrudniamy najlepszych programistów
Nasi programiści znają język C, dzięki czemu potrafią szybko opanować każdą technologię, której wymaga projekt. Są fachowcami, więc pracują szybciej, popełniają mniej błędów i potrafią dokładnie szacować czas swojej pracy.
Zatrudnia ich mistrz świata w programowaniu zespołowym i prezes naszej firmy – Andrzej Gąsienica-Samek. W rekrutacji wykorzystuje zadania z algorytmiki, pochodzące z olimpiad programistycznych.
Dzięki nim Andrzej sprawdza umiejętności i inteligencję kandydata, a nie tylko jego doświadczenie. Wystarczy powiedzieć, że z całej puli kandydatów, którzy się do nas zgłaszają, zatrudniamy poniżej 10% z nich.
Następnie co kwartał organizujemy Dev Days – cykliczne testy umiejętności naszych programistów. W ten sposób prowadzimy ranking i na bieżąco monitorujemy poziom i rozwój ich umiejętności.
Szczegółowo omawiamy ten temat w poniższym artykule:
Skąd w Atinea mamy pewność, że zatrudniamy najlepszych programistów na rynku?
Oferujemy Chmurę Programistów
Chmura Programistów to nasz sposób na nowoczesną usługę oustourcingu programistycznego. Polega ona na tym, że udostępniamy naszym klientom świetnych programistów, którzy pracują u nas na stałe. Gdy nie mamy dla nich nowych zleceń, wtedy rozwijają oni nasze wewnętrzne systemy.
Dlaczego nazywamy to Chmurą Programistów? Ponieważ klient może w dowolnym momencie zmienić technologie i zakres prac, bez wpływu na ilość osób w zespole.
Wszystkimi zmianami, obsługą zlecenia, wdrażaniem programistów i raportowaniem zajmuje się kierownik projektu z naszej strony. Dba o to, aby klient zawsze miał wszystko pod kontrolą i nie musiał osobiście angażować się w projekt.
Poniższe artykuły dokładnie wyjaśniają, czym wyróżnia się nasza Chmura Programistów:
Outsourcing Programistyczny w Atinea. Czym nasza usługa różni się od typowego body-leasingu?
Obsługujemy stare systemy
Jesteśmy ekspertami w obsłudze systemów informatycznych. I jako nieliczni (być może jedyni) w Polsce potrafimy obsługiwać i rozwijać systemy w starych technologiach (DOS, Visual Basic, C#, Excel, Access, Delphi i inne).
Potrafimy skutecznie obsłużyć systemy bez dokumentacji i instrukcji obsługi – nawet jeśli nie ma możliwości skontaktować się z ich twórcą. Potrafimy także rozbudować je o nowe funkcje. Możemy poprawić ich stabilność i bezpieczeństwo i dopasować je do nowych wymagań naszych klientów.
Szczegółowe informacje o tym, jak obsługujemy systemy, znajdują się w poniższych artykułach:
Obsługa aplikacji stworzonych w Excel, Access, Visual Basic. Jak zrobić to w optymalny sposób?
Stare systemy — lepiej utrzymywać czy przepisywać na nowe technologie?
Mamy skuteczne metodyki
Nasz proces wytwarzania kodu pozwala nam i naszym klientom precyzyjnie kontrolować każdy projekt. Już na etapie planowania potrafimy precyzyjnie oszacować czas i koszty.
Następnie w trakcie kodowania nieustannie monitorujemy przebieg prac i porównujemy go z szacowaniem. Gdy coś idzie nie tak, my od razu o tym wiemy i reagujemy błyskawicznie, aby rozwiązać problem lub uzgodnić nowe szacunki z klientem.
Dodatkowo klient ma pełny wgląd w naszą pracę. I żeby utrzymać wysoki poziom współpracy, regularnie spotykamy się wewnętrznie oraz zewnętrznie z klientami, aby omówić stan projektu i przygotować plan na następne tygodnie.
Dokładnie omawiamy ten temat w artykule: Na czym polega nasz proces wytwórczy kodu.